کتوب آموزشی تعمیرات منابع تغذیه سوئیچینگ

سلام به همه شما دوستان خوب و همراه آرمد . در این پست قصد دارم یک شیوه نامه مطمئن از آموزش تعمیرات منابع تغذیه سوئیچینگ معرفی کنم .

قبل از هر چیز یادتون باشه که پیش نیاز یادگیری تعمیرات این دست از برد ها اینکه اول تست قطعات رو خوب یاد گرفته باشید .

آموزش تعمیرات منابع تغذیه سوئیچینگ
آموزش تعمیرات منابع تغذیه سوئیچینگ

اهمیت یادگیری تعمیرات منابع تغذیه سوئیچنگ

این بلوک کاری حکم سرباز شطرنج رو داره . یعنی اولین و بیشترین مهره ای که احتمال آسیب دیدنش در دستگاه ها وجود داره ، همین برد و همین بلوک کاری است .

فرقی نمیکنه تعمیرکار چه تجهیزاتی باشی ، تجهیزات پزشکی یا اداری یا حتی لوازم خانگی . قطعا بیشترین تعمیری که در دستگاه ها انجام میدی روی همین بردهاست.

کتاب ها و منابع آموزشی زیادی در مورد این دسته از برد ها تویه اینترنت پیدا میشه . اما اون دسته از منابعی که مفید باشه و به درد بخور باشه زیاد نیستند. اکثرا جزوات تست قطعه رو بجای آموزش تعمیرات منابع سوئیچینگ در اختیار قرار دادند.

آموزش تعمیر smps
آموزش تعمیر smps

به نظر من برای شروع یادگیری تعمیرات منابع تغذیه سویئیچینگ ابتدا کتاب Smps یانگ رو مطالعه کنید . کتاب بسیار خوب و به زبان ساده ای نوشته شده . مزیت این کتاب اینکه یک تعمیرکار حرفه ای اون رو نوشته و سعی کرده کاملا از سطح مبتدی شروع کنه. چیزی که منم همیشه در دوره های آموزشی خودم رعایت می کنم و برای همین که این دسته از منابع رو خیلی دوست دارم . شما در این کتاب وارد دنیای تعمیرات منابع تغذیه سوئیچنگ می شید . شما با مطالعه این کتاب دید بسیار خوبی به این دست از بردها پیدا می کنید و تا حدود خوبی توانایی تفکیک مدارات این دسته از منابع تغذیه را دارید. 

جاستین یانگ
جاستین یانگ

smps یانگ کتابی استارتر برای همه است حتی برای حرفه ای هایی که تازه با منابع سوئیچنگ کار می کنند .

اما  این کتاب در عین حال که بسیار عالی و بی نظیر است ، کامل کامل هم نیست . اما چرا ؟ اگر برد تغذیه شما با تعویض قطعاتش از کالیبر الکتریکی خارج شود این کتاب راهکاری برای این دسته از خرابی ها ندارد. همچنین اگر تعمیرکاری قطعه ای را برداشته باشد یا قطعه ای در این برد منفجر شده باشد راهکاری برای تعیین محدوده قطعه اعلام نشده است و …

اما همه اینها باعث نمی شود از کنار مطالعه این کتاب ارزشمند عبور کنید . این کتاب در ایران به دو نسخه انگلیسی و فارسی قابل دسترس است . که نظر شخصی من مطالعه نسخه زبان اصلی این کتاب است . چرا که بیانی ساده تر از نسخه ترجمه شده آن دارد و شما مستقیم با خود تعمیرکار صحبت می کنید. اما نسخه ترجمه شده آن نیز خوب و قابل فهم می باشد.که هر دو نسخه از طریق لینک زیر قابل تهیه است.

لینک دانلود

اما برای تعمیرات حرفه ای منابع تغذیه سوئیچینگ در پستی دیگر منابع کامل تر و حرفه ای تری را معرفی خواهم کرد.

همچنین شما می توانید با یادگیری اصول اصلی مهندسی معکوس که در کتاب آموزش گام به گام تعمیرات برد به روش مهندسی معکوس آن را آموزش داده ام . در یادگیری و دنبال کردن مدارات ، حرفه ای تر عمل کنید .

 

6 Comments

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *