تعمیر گارو

علت خرابی گارو روشن نشدن است . بزارید قبلش این دستگاه رو معرفی کنم و بعد برم سراغ تعمیر اون.

اگر فردی رو با خون ریزی در محل جراحت دست و پا بیارند برای اینکه بتونند در آن محل کار کنند باید رگ های فرد رو ببندند تا خون بند بیاد که این کار رو با گارو  انجام میدن .  گارو یک کاف مثل کاف فشار سنج داره که دور دست و یا پا بسته میشه و وقتی از هوا پر شد ، محکم در محل سفت میشه و رگ رو میبنده.

خوب حالا میریم سراغ اصل مطلب یعنی تعمیر .
امروز یک اشتباه کردم و اون عجله کردن بود . گارو روشن نمیشه پس با یکی از تکنیک های  روش تحلیل و انطباق سراغ تعمیرات رفتم (روشی که در دوره مجازی تعمیرات برد الکترونیکی همین سایت داریم آموزش حرفه ای میدیم ).

دستگاه رو شروع به بررسی کردم . ابتدا از دوشاخ برق شروع کردم . با تست اتصال (بیزر ) مولتی متر ، مسیر رو دنبال کردم . ابتدا سیم سالم . مسیر تا فیوز سالم . و مسیر تا پای کلید و حتی پای اتومات دستگاه و استرات سالم بود و همه مسیر ها در تست سالم بود .

قطعات رو هم بررسی کردم

اول فیوزها که به روش تست بیزر تست میشه (عکس زیر)

کلید هم که به روش تست بیزر بود تست کردم و اونم سالم بود(کلید سلکتوری تصویر زیر )

اتومات دستگاه که کارش اینکه هر وقت مخزن خالی شد موتور رو استارت کنه تا مخزن پر بشه هم تست کردم و اونم سالم بود (با تست بیزری تست می شود . تصویر زیر)

نکته مهم اینکه باید قبل از تست مخزن رو تخلیه کنید که این کار با شیر تخلیه و اطمینان انجام میشه (تصویر زیر )

و بعد از اون استرات دستگاه رو تست کردم که اونم سالم بود (تصویر زیر)

دیگه گیج شده بودم . تصمیم گرفتم کابل رو دوباره تست کنم . دوشاخ رو یک تکون دادم و دوباره تست کردم که این بار مولتی متر بوق نخورد . دوشاخ رو باز کردم . بله این لعنتی 🙂 مشکل داشت (تصویر زیر)

بعد از درست کردن دوشاخ اون رو فرستادم بره . نکته مهم اینکه نباید عجله میکردم و سریع تمام دستگاه رو باز میکردم .
موفق باشید

3 Comments

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *